26 juni 2019

Verslagen werkweek Ardennen klas 2

Niet klagen maar dragen……….en dat is wat we vandaag met verve hebben gedaan! Opgetogen en vol verwachting klopten onze hartjes……op weg naar de Ardennen!! ? We waren Gorinchem nog niet uit of de airco raakte oververhit! Hierna volgden wij al snel!! met rode konen en oververhitte toeten verlieten we de bus op weg naar de grotten van Comblain! Daar was het een partij lekker koel………we kunnen het uiteraard hebben over hangende (!)stalagtieten, mieten of zuilen…..reuze interessant, maar ‘t was vooral ….koel (graadje of 10). . Op de camping aangekomen werden de tenten (ook erg warm..) snel ingericht waarna de koelte van de rivier de Ourthe ons weer verkoeling bracht (en vanwege alle stenen ook veel schaafwondjes). Maar zoals de titel al aangaf!!! Hier wordt vooral gedragen…..klagen …daar doen we hier niet aan!!De eerste dag hebben onze leerlingen zich perfect gedragen!! Dat belooft veel goeds voor morgen!!! Toppers zijn het!!

Namens de groep werkwekers,

Astrid Verheij-Sentjens

Eenheid!

en saamhorigheid die leidt tot persoonlijke overwinning!

Karabieners  en tuig (het materiaal…). Het was al weer een top(per) dag! Nadat de grote metamorfose had plaatsgevonden (uniform gek zittende tuigjes en schildpadhelmen (die altijd scheef zitten)) begon onze outdoordag in een lange, aardedonkere lange tunnel. Een tunnel waar de echo het heel goed deed. Onze leerlingen hebben zichzelf weer overtroffen! Ondanks bibberende knieën, lichte paniekaanvallen, spannende capriolen op de touwladder(10 meter hoog) en ingewikkelde “aanhaak”! Procedures is er niemand afgehaakt!!! Iedereen is, vaak onder luide en bemoedigende aanmoedigingen van medeleerlingen de strijd met de berg aangegaan! Ontroerend om te zien hoe álle leerlingen elkaar aanmoedigden, moed inspraken en complimenten gaven…. Wat een heerlijke groep. Iedere leerling kan vandaag trots zijn op zichzelf omdat ze een persoonlijke overwinning hebben behaald. De saamhorigheid en gelijkwaardigheid vormde hierbij de belangrijkste ingrediënten! Dat is overigens ook gewoon terug te vinden op de camping. Waar je ook kijkt (uiteraard zijn er overal pubers ……) ze doen allemaal gezellige dingen…..onverwachtse dingen……zoals jogasetjes en dansgroepjes (serieus…..jongens én meisjes) Kortom, het is hier fantastisch!! Morgen weer een dag……

namens de werkwekers,

Astrid Verheij-Sentjens

De eerste plaats! ?

Tja…….wordt die nu echt alleen maar toegekend aan de ‘beste, snelste, mooiste, knapste of meest bijzondere’ persoon binnen een bepaalde categorie? Hier in de Ardennen hanteren wij een andere standaard. Zoals reeds eerder aangestipt, draait het hier om andere factoren. Onze leerlingen verdienen stuk voor stuk de ”eerste plaats!”. Een ieder van hen heeft al na 3 dagen blijk gegeven van speciale talenten. Ook al worden deze niet zozeer buitengewoon gewaardeerd in het “ normale” leven….hier wel. De liefdevolle, onderlinge aandacht (die ook zeker buiten de ‘ standaard’ vriendenclubjes waarneembaar is) geeft ons docenten en super groot gevoel van trots! Vandaag hebben we naast water- en boogspelen hoofdzakelijk zieke medeleerlingen verzorgd (lees…emmers geleegd)Helaas zijn er vier leerlingen ziek naar huis gegaan! Zelfs zij hebben niet geklaagd. Vanavond bonte avond en morgen lekker naar huis in een bus waar de airco het hopelijk weer doet 

namens de werkwekers,

Astrid Verheij-Sentjes

 

 

Hè hè……de airco doet het weer……

De weg terug is begonnen! Lekker uitgerust na een week vol van ontspannende en meditatieve momenten, zijn onze accu’s weer helemaal opgeladen!Heerlijke rust en ontspanning, kabbelende bergbeekjes en een goede nachtrust. In de bus wordt dan ook uitvoerig nagepraat…….
We verwachten dan ook, volledig fit en verkwikt aan te komen op de Windroos. Rond 15:45 uur.

We zullen jullie pubers missen

Namens de werkwekers,

Astrid Verheij-Sentjens